Letadlo

Vyzkoušej si IFR

  • Vyzkoušej si řízení pravého letadla podle přístrojů - IFR!
  • Simulátor není skutečné letadlo, máš na to?
  • Dnes se proletíme, ale ven se nedívej, tam nic k vidění není!

Vyzkoušet si létání IFR je ideální možnost pro lidi létající IFR na PC simulátoru nebo i pro skutečné piloty, kteří o této kvalifikaci uvažují. Tento let je také vhodný pro držitele licence PPL(A), kteří chtějí prohloubit své znalosti, zdokonalit se a stát se tak lepšími a bezpečnějšími piloty. V takovém případě doporučujeme odlétat osnovu pokračovacího výcviku Radionavigace.

S kým poletíte?

Celým letem ve vzduchu i na zemi Vás bude provázet zkušený Obchodní pilot s kvalifikací pro lety podle přístrojů (IFR), navíc také Letecký instruktor! Nebojte se, bude v dobrých rukou!

Jak to vlastně probíhá?

Po příchodu na letiště Letňany a seznámení s instruktorem absolvujete pozemní přípravu v potřebné délce, kde Vám instruktor podrobně vysvětlí průběh celého letu a principy létání podle přístrojů. Poté se přesunete do kokpitu opravdového letadla, kde ještě proděláte „suchý nácvik“. Dále proděláte hodinu trvající let, kde si dovednosti získané na zemi vyzkoušíte v praxi a ověříte si, že i bez viditelnosti země lze letět po zamýšlené trati.

S čím poletím?

Pro přístrojové létání je k dispozici perfektně vybavená Cessna C-172RG, se stavitelnou vrtulí a zatahovacím podvozkem. Řízení vám pomůže usnadnit autopilot S-TEC, proti bouřkám je letadlo chráněno systémem Stormscope. Na palubě je rovněž moderní zařízení GNS 430, které s systémem HSI tvoří dokonalý nástroj pro létání IFR.

Objednejte si let na zkoušku

PÁR SLOV NA ÚVOD

"Vyzkoušet si IFR je opravdu unikátní možnost. Kdo se rozhoduje o profesionální kariéře nebo si chce vyzkoušet, zda mu létání podle přístrojů půjde, je na správném místě. Nikdo nechce kupovat zajíce v pytli, proto je nejlepší si vše zkusit nanečisto, než se vrhneme do IFRu naplno!"

Jiří Lehký
vedoucí výcviku

Pokud hledáte něco jiného než jen klasický „vyhlídkový let“ a máte zálibu v radionavigaci!

Uvažujete o výcviku IFR? My vás to rádi naučíme!